Zapraszamy Was na 3dniowe spotkanie organizacji, które są zainteresowane rozwojem, pogłębianiem wiedzy o budowaniu współpracy w organizacji i wspieraniu innych!

Co, gdzie, kiedy?

  • Szkoła Letnia odbywa się w Warszawie, w dniach 17.08-19.08 (czwartek-sobota). Zaczynamy o godz. 10:00 w czwartek, kończymy o 14:00 w sobotę, średnio po 8 godzin dziennie. Dla osób przyjeżdżających z daleka jest opcja dodatkowego noclegu 16/17.08 i skorzystania z relaksu w okolicznym parku oraz swobodnego czasu z innymi osobami uczestniczącymi.
  • Do udziału w szkole zapraszamy pełnoletnich przedstawicieli/lek organizacji z projektu (do 2 osób z jednej organizacji). Pierwszeństwo mają przedstawiciele Amabasadorów i Centr Współpracy jednak zapraszamy każdego chętnego – w miarę wolnych miejsc!
  • Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Dojazd uczestnicy pokrywają we własnym zakresie (organizacje ambasadorskie i centra mogą skorzystać z funduszu wsparcia wdrożenia do pokrycia kosztów dojazdu).
  • Zbieramy zgłoszenia!

Spotykamy się aby poznać się, rozwijać i inspirować w gronie organizacji, którym szczególnie zależy na budowaniu kultury współpracy poprzez poznanie i stosowanie modelu Skala Współpracy. 

Spotkanie w formie stacjonarnej pozwoli nam na stworzenie grupy, poznanie ciekawych form możliwych do wykorzystania w pracy z wolontariuszami oraz umożliwi lepsze poznanie gry “Poławiacze Pereł”.  Bardzo ważny będzie również aspekt
integracyjny – chcemy, aby osoby z organizacji w projekcie dobrze się
poznały, zawiązały więzi w celu późniejszego wsparcia.

Pokażemy też, w formie “wizyty studyjnej” działanie gospodarza  – Pracowni Nauki i Przygody i Osiedla Jazdów jako przykładów realnego działania i zarządzania “przez współpracę”.

Spotkanie będzie poprowadzone w duchu “pedagogiki przygody”, która inspiruje gospodarza – Pracownię Nauki i Przygody. Oznacza to naukę przed doświadczenie i refleksję. 

W programie szkolenia znajdzie się obszerny komponent
teoretyczny, rozgrywanie gry, podpowiedzi jak stosować grę i sam model w organizacjach oraz moduł jak wspierać inne organizacje do rozwijania współpracy.

Zaprosimy Was też na Osiedle Jazdów – społeczno-urbanistyczny fenomen w centrum Warszawy, gdzie będzie okazja w praktyce przyjrzeć się jak koncepcja współpracy przekłada się na realne działanie organizacji i federacji.

Zaplanowaliśmy wiele gier (w plenerze i w sali), które będzie można zastosować w pracy różnych organizacji. Zaprosimy Was do gry na niskim parku linowym – wspaniałej metodzie budowania zaufania w zespole.

Każda uczestniczka/uczestnik będzie współgospodarzem wydarzenia. Będziemy wspólnie dzielić między siebie przygotowanie posiłków, dokumentowanie wydarzenia czy dbanie o przestrzeń.

W planach również nieobowiązkowe atrakcje wieczorne. Zaprosimy Was m.in. na wieczór piosenki turystycznej organizowany przez wolontariuszy naszej fundacji.

Dokładny program podamy po poznaniu oczekiwań uczestników.

Zakwaterowani będziemy w zielonym centrum Warszawy koło parku Agricola i Łazienki Królewskie. 

Nocleg zaplanowano w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym nr 1 “Agrykola”w części o podwyższonym standardzie.

Zakwaterowani będziemy w pokojach 2 i 3 osobowych.  Ze względu na ograniczoną liczbę pokoi nie możemy zagwarantować, dzielenia pokojów z wybranymi osobami. Może to dobrze – będzie okazja do integracji!

We wszystkich pokojach do dyspozycji gości jest bezpłatne kablowe łącze internetowe. Wszystkie pokoje wyposażone są w:

  • łazienkę, WC
  • TV-SAT, radio
  • telefon
  • woda mineralna
  • kosmetyki hotelowe

Pokoje oraz cały obiekt jest odpowiednio przygotowany i dostosowany dla osób niepełnosprawnych :

  • Kabina prysznicowa
  • Poręcz obok WC
  • System awaryjnego ostrzegania
  • Pokoje z szerszym wejściem
  • Winda
  • Toalety przystosowane dla osób z niepełnosprawnością

Na terenie ośrodka będziemy mieli swoją salę warsztatową. Stołówkę i aneks kuchenny będziemy dzielili z innymi grupami. 

Będziemy sami przygotowali sobie śniadania i kolacje z zakupionych przez organizatora produktów.

Obiady spożyjemy w zewnętrznym lokalu lub zamówione z zaprzyjaźnionej firmy cateringowej.

W czasie wszystkich szkoleń nasza fundacja wybiera pożywne danie wegetariańskie. Jeśli potrzebujesz dodatku mięsa – zadbaj o nie we własnym zakresie. Na terenie ośrodka znajduje się aneks kuchenny umożliwiający przygotowanie dodatkowych elementów posiłków. 

W czasie zajęć przygotujemy dla Was zdrowe przekąski w ramach “przerwy kawowej”.

  • Wygodne ubranie, np. sportowe, turystyczne, możliwe do pobrudzenia 🙂 Ubranie powinno umożliwiać przebywanie na powietrzu niezależnie od warunków atmosferycznych czy siedzenie na trawie (nieprzemakalne spodnie, kurtkę)
  • wygodne obuwie z twardą podeszwą (do ćwiczeń na parku linowym)
  • ulubiony zestaw do notowania
  • ochronę przeciwsłoneczną (coś na głowę)
  • mały plecak na zajęcia terenowe
  • bidon/butelkę na wodę
  • Dodatkowo można zabrać: instrumenty, ulubione gry, materiały o Waszych organizacjach. Wieczorem będzie trochę czasu na program nieformalny
  • ochronę przeciwko komarom i kleszczom

W grach plenerowych i na parku linowym długie włosy powinny być związane, a „duża” biżuteria schowana (np. długie kolczyki, wisiorki, pierścionki z wystającymi ozdobami).

Aga Leśny –pedagożka, kulturoznawczyni, doktor nauk społecznych.  Trenerka i instruktorka pracująca w nurcie outdoor education (w tym trenerka niskich parków linowych).  Popularyzatorka idei i metod experiential education w Polsce, założycielka Pracowni Nauki i Przygody. Polska przedstawicielka i certyfikowana trenerka Skali Współpracy. Współtwórczyni gry “Poławiacze Pereł” oraz innych gier szkoleniowych i symulacyjnych. 

Dominika Pruszczak – psycholożka, trenerka umiejętności psychospołecznych, certyfikowana coach. Pracuje z zespołami nad ich współpracą oraz stylem komunikacji. Specjalizuje się w zakresie asertywności, wyznaczania i realizacji celów. Pracuje z klientami indywidualnymi nad przekuwaniem marzeń w cele i działania. Wierzy w moc i sprawczość jednostki oraz siłę i potencjał grupy. Prywatnie pasjonatka spędzania czasu na świeżym powietrzu, biega niezależnie od pogody. Amatorka tworzenia czegoś z niczego, gotuje eksperymentalne potrawy, z różnym skutkiem.

+ asystentka/asystent w trakcie szkolenia trenerskiego i osoby wolontariackie Pracowni Nauki i Przygody.

Koszt udziału osoby uczestniczącej pokrywa grantodawca. Oznacza to jednak realnie poniesione nakłady finansowe np. na żywność, posiłki, materiały. W przypadku konieczności rezygnacji z udziału, osoba uczestnicząca zobowiązana jest:
– do znalezienia zastępstwa kogoś innego z własnej organizacji na swoje miejsce
– i poinformowania organizatorów (możliwe, że ktoś będzie czekał na liście rezerwowej).
W przypadku rezygnacji bez znalezienia zastępstwa 3-2  tyg przed: osoba zobowiązana jest wnieść opłatę 250 PLN na pokrycie już wydanych kosztów udziału.
W przypadku rezygnacji na mniej niż 2 tygodnie przed bez znalezienia zastępstwa: osoba zobowiązana jest wnieść opłatę 500 PLN na pokrycie już wydanych kosztów udziału.

Powyższa zasada została wprowadzona ze względu na ponoszone koszty związane z przygotowywaniem warsztatów w należytej jakości i z wyprzedzeniem. W przypadku odwołania warsztatu przez organizatorów nikt nie ponosi żadnych kosztów.

Zgłoszenia (są wolne miejsca!):

Szkoła Letnia

Sprawy organizacyjne

Rola Twojej organizacji w projekcie
Czy potrzebujesz dodatkowego noclegu z 16/08 - 17.08?
Startujemy w czwartek 17.08.2023 punktualnie o 10:00.
Nocowanie w pokojach 2 i 3 osobowych.
Czy posiadasz zniżkę?
Prosimy o podanie numeru legitymacji w celu przekazania placówce stosownych informacji. Pamiętaj też o wzięciu ze sobą legitymacji lub zaświadczenia z placówki, będzie potrzebna przy zakwaterowaniu do pokoi.
Wykluczenia i alergie pokarmowe

Twoja motywacja i preferencje odnośnie programu

Czy brałaś/brałeś udział w szkoleniu wojewódzkim w ramach projektu "Skala Współpracy"?
Czy grałaś/grałeś w grę "Poławiacze Pereł"?
Na jakich elementach programu najbardziej Ci zależy?
Możesz zaznaczyć kilka opcji.
Zobowiązuje się do posiadania ubezpieczenia NNW na czas trwania wydarzenia.
Zapoznałem/zapoznałam się z zasadami rezygnacji z udziału w wydarzeniu.
Koszt udziału osoby uczestniczącej pokrywa grantodawca. Oznacza to jednak realnie poniesione koszty. W przypadku konieczności rezygnacji z udziału, osoba uczestnicząca zobowiązana jest: - do znalezienia zastępstwa kogoś innego z własnej organizacji na swoje miejsce - i poinformowania organizatorów (możliwe, że ktoś będzie czekał na liście rezerwowej). W przypadku rezygnacji bez znalezienia zastępstwa do 2 tyg przed: osoba zobowiązana jest wnieść opłatę 250 PLN na pokrycie już wydanych kosztów udziału. W przypadku rezygnacji na mniej niż 2 tygodnie przed bez znalezienia zastępstwa: osoba zobowiązana jest wnieść opłatę 500 PLN na pokrycie już wydanych kosztów udziału. Powyższa zasada została wprowadzona ze względu na ponoszone koszty związane z przygotowywaniem warsztatów w należytej jakości i z wyprzedzeniem. W przypadku odwołania warsztatu przez organizatorów obowiązuje pełen zwrot wnoszonej opłaty za warsztat.